Wycieczka do piekarni

10 października 2018r. uczniowie klas I – III wybrali się na wycieczkę do „Piekarni u Chłopaków” przy ulicy Goszczyńskiego w Częstochowie.

Podczas tej wizyty dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka i zapoznać się z pracą piekarza. Z uwagą wysłuchały informacji na temat kolejnych etapów powstawania chleba. Obejrzały urządzenia używane w procesie technologicznym wyrobu pieczywa, zobaczyły piec, w którym wypieka się pieczywo. Z wielkim apetytem zjadły kromki chleba wypiekanego na naturalnym zakwasie oraz spróbowały ciasta ze szpinakiem. Serdecznie dziękujemy właścicielowi oraz pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę. Również serdecznie dziękujemy Państwu Agacie i Michałowi Stankom za podarowane czepki i fartuchy jednorazowe.

• 20181010_110543_resized
  • EWELINA_092235