Spotkanie z policjantem kl. IV-VIII

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 25 października 2018 r.  uczniowie Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej wraz z nauczycielami uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji - panem Arkadiuszem Wróbel.

Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VIII. Tematem pogadanki były prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasady zachowania w miejscach publicznych. Pan Arkadiusz poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz postawy powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy.

Po tej części spotkania na sali pozostali uczniowie klas VI-VIII, którzy uczestniczyli w pogadance na temat narkotyków, środków odurzających i dopalaczy.

• 20181025_100655
  • 20181025_100736