This site uses a module created by best online poker sites.

Kongres Pueri Cantores

Uczniowie naszej Szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyli w organizowanym przez Organ Prowadzący naszej Szkoły - Stowarzyszenie Jasnogórska Szkoła Chóralna - VII Krajowym Kongresie Polskiej Federacji "Pueri Cantores". Na Kongres przybyło 15 chórów chłopięcych i młodzieżowych z całej Polski. Nasi uczniowie w dniu 30.04.2012 r. uczestniczyli w inauguracji Kongresu na Placu Biegańskiego w Częstochowie, a w dniu 2.05.2012 r. brali udział w modlitwie o pokój w Archikatedrze Częstochowskiej. Zebrani modlili się śpiewem Nieszporów o NMP, skomponowanymi specjalnie na tę okazję przez Stefana Stuligrosza. Liturgii przewodniczył abp Stanisław Nowak.

Uczestnictwo w Kongresie nasi uczniowie rozpoczęli na Placu Biegańskiego w Częstochowie, gdzie 30 kwietnia 2012 r. o 16:30 rozpoczęła się inauguracja, którą poprowadził znany dziennikarz telewizyjny - Jan Pospieszalski. Przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Mykanowa pod dyrekcją Krzysztofa Witczaka uczestnicy odśpiewali Gaude Mater.

Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, wciągnięciu Flagi Narodowej oraz oficjalnych przemówieniach - w imieniu Prezydenta Miasta głos zabrał Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu, pan Aleksander Wierny, a w imieniu Przeora Jasnej Góry, Podprzeor o. Sebastian Matecki - w ramach części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni Tańca "Częstochowa".