Osiągnięcia muzyczne

Sukces saksofonisty Alana Skiby

 Z wielką radością informujemy, iż uczeń klasy saksofonu p. Patryka Ćwiklińskiego, Alan Skiba z klasy VIII został laureatem III nagrody w kategorii B podczas III Międzynarodowego Konkursu Muzycznego OPUS 2021 w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy Alanowi, życząc wielu dalszych sukcesów! Alan wykonał program konkursowy z towarzyszeniem fortepianu, przy którym zasiadła p. Yana Balitska.

Czytaj więcej...

Kolejne sukcesy ucznia klasy VI JPOSM Kamila Szaciora!

Podczas trwania nauki zdalnej, uczeń naszej szkoły Kamil Szacior odniósł sukcesy w następujących konkursach skrzypcowych: Nagroda I stopnia na Międzynarodowym Konkursie Online w Pradze – październik 2020 r., Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Online w Czechach – listopad 2020 r. oraz III miejsce podczas Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku, który odbył się na przełomie listopada i grudnia. Kamil jest również laureatem stypendium artystycznego w dziedzinie muzyki Prezydenta Miasta Częstochowy. Serdecznie gratulujemy sukcesów oraz życzymy dalszego wspaniałego rozwoju!

 

Czytaj więcej...

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Skrzypków, Altowiolistów, Wiolonczelistów oraz Kontrabasistów

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Skrzypków, Altowiolistów, Wiolonczelistów oraz Kontrabasistów wyjątkowo ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbyła się on-line. Uczestnicy konkursu nadsyłali swoje nagrania do końca listopada 2020 roku. Do konkursu zgłosiło się blisko 330 osób. Tak duża frekwencja wydłużyła obrady Jury.

Czytaj więcej...

Festiwal gitarowy "Wśród pól"

01.06.2019 r. w Witowicach odbyła się kolejna edycja festiwalu gitarowego "Wśród pól" w ramach którego miał miejsce ogólnopolski konkurs gitarowy. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Wojciech Kozik z klasy p. Krzysztofa Warzochy, Julian Piwnicki z klasy p. Marka Zyskowskiego oraz Natalia Patyk i Daria Stańczak z klasy p. Beaty Rynkiewicz-Beier.

Czytaj więcej...

Konkurs " Moja muzyka jest we mnie"

10 maja 2019 r. w Skawinie odbył się multiinstrumentalny konkurs "Moja muzyka jest we mnie". Przesłuchania konkursowe przebiegały w grupach instrumentalnych: instrumenty dęte blaszane i akordeon, instrumenty dęte drewniane, fortepian, instrumenty smyczkowe oraz gitara i harfa. 

Czytaj więcej...

XXII Kłodzki Festiwal Muzyczny "Gitariada"

W dniach 24-28 kwietnia 2019 r. w Kłodzku odbył się XXII Kłodzki Festiwal Muzyczny "Gitariada" w ramach którego zorganizowany był ogólnopolski konkurs gitarowy. W przesłuchaniach konkursowych szkołę reprezentowali: Roksana Stępień, Natalia Patyk oraz Daria Stańczak. Natalia Patyk otrzymała wyróżnienie w grupie II.

Czytaj więcej...

XX Festiwal Muzyki Instrumentalnej

Na XX Festiwalu Muzyki Instrumentalnej uczennice klasy skrzypiec prowadzonej przez p. Adama Beiera zostały laureatkami: Anna Sitek oraz Hanna Rzeszutko otrzymały exequo II nagrodę, natomiast Edyta Ociepa została wyróżniona.

Czytaj więcej...